Çiyan

Eklembacaklı türlerinden olan çiyan, vücudu boğumlardan oluşan ve her boğumunda bir çift ayağı bulunan nemli ortamlarda yaşayan kırkayak ile karıştırılan bir türdür.

Her bölgede sıklıkla görülebilen çiyan; yaşadıkları bölgeye göre renk ve boyutları değişiklik göstermektedir. Ortalama boyutları 5-6 cm civarındadır. Etçil olan bu canlılar hemen hemen her türlü böcek, yaprak biti, küçük kertenkele ve fareler ile beslenirler. Diğer haşereler gibi beslenmelerini gece yapan çiyan; avlarını ısırarak zehirler, öldürür ve sonra yerler.

Çiyanlar oldukça zehirli canlılardır. Geceleri gezindikleri için kapı önünde bulunan ayakkabılara girebilirler. Ayakkabınızı giydiğinizde zehirli dişleri ile sizleri ısırarak ölümünüze sebep olabilir.

Eviniz içerisinde bir çiyan görmeniz durumunda çok tedbirli olarak bir ilaçlama firması ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü düşünebileceğiniz her bölgeye girebilen bu canlı ile mücadele etmek çok zordur.

Çiyan ilaçlama servisi ile Türkiye genelinde bulunan şubelerimiz ile sizlerin sağlığını korumak için tüm açık ve kapalı alanlarda konusunda uzmanlar tarafından uygulanan ilaçlama işlemi ile size 7/24 hizmet vermekteyiz.

İlaçlama firmamızda ziraat mühendislerimiz tarafından, böcek ve haşere türlerine göre özenle hazırlanan etkili ilaçlar, ilaçlama eğitimi almış profesyonel ve deneyimli personellerimiz tarafından itina ile uygulanmaktadır. Avrasya ilaçlama şirketimizin İstanbul böcek ilaçlama servislerini 7/24 arayabilir, böcek, haşere ve kemirgen türlerine uygun ilaçlarla istediğiniz gün ve saatte garantili olarak ilaçlama hizmeti sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kene İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

böcek ilaçlama beylikdüzü