Keneden Kurtulmanın Yolları

Yaz mevsiminde sıkça görülen keneler çoğu kişinin kabusu olmaktadır. Kenelerden insanlara geçen birçok hastalık, önemli vakalarla karşı karşıya kalmamıza neden olmaktadır.

Keneden kurtulmanın yolları arasında en güvenilir seçenek profesyonel destek almaktır. Böylece kenelerden kısa zamanda kurtulabilirsiniz.Kene kan emici bir böcektir. Bu nedenle insanın yer aldığı açık ve kapalı her alanda görülebilir. Kene aynı zamanda hayvan kanıda emer. Deri üzerine yapışan kene, kendi ağırlığının iki katı kan emme gücüne sahiptir. Kene kan emme sırasında virüs taşıyıcılığı yapar. Kenelerin taşımış olduğu virüsler nedeniyle her yıl çok sayıda insan hayatını kaybetmektedir. Ülkemizde kenelerden bulaşan en belirgin hastalık Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığıdır.

Kene Isırması Sonucu Kişide Görülen Bazı Belirtiler;

  • Halsizlik
  • Kusma
  • Kanlı dışkı ve idrar
  • Kas ve eklemlerde ağrı
  • Baş ağrısı
  • Cilt üzerinde oluşan kırmızı lekeler ve iltihaplanmalar

Kenelerden kurtulmanın yolları için ilaçlama ekiplerimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Kenelerin dünya üzerinde yaşayan yaklaşık 900 türüne rastlanmıştır. Bu haşerelerin tümü virüs taşımaz. Fakat ülkemizde görülen kenelerin büyük bir kısmı virüs taşıyıcı olarak tespit edilmiştir.

Kene görülen alanların kene ilaçlama uygulamaları, alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı haşere ilaçlama hizmeti sunmaktadır. İlaçlama ekiplerimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir