Akar (Mite) ilaçlama

Akar, beslenmesini canlılardan dökülen kıl ve deri parçaları ile sağlayan, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Akar haşeresinin yaklaşık 200 kadar türü bulunur. Pis ve tozlu ortamlarda yaşayan akar böcekleri, o kadar küçüklerdir ki 1 gram deri parçası ile binlerce akar beslenebilir. Türlerine göre farklı vücut yapıları ve farklı renkleri olan akar böceklerini görmek için mikroskop yardımı gereklidir. Akar haşeresinde 8 tane bacak ve keskin bir ağız vardır. Akar haşeresinin bir diğer adı da “mite” dir.

Akarlar özellikle insanların yataklarında, yorganlarında ve yastıklarında yaşar. Gözle görülemedikleri için fark edilemezler. İnsanların yataklarına dökülen kıl ve deri döküntüleri ile beslenen akar haşereleri, insanların bedeninde bile binlerce bulunur. Aynı zamanda ev içlerinde halı, kilim, battaniye ve küçük çocukların pelüş oyuncakları içerisinde de sıkça yaşayan akarlar her türlü yünlü ve tüylü eşyalar içerisinde yaşamayı severler. Akar, insanlara hastalık bulaştıran bir canlıdır. Ortam içerisinde havaya bıraktıkları dışkı ve pisliklerini hava yolu ile soluyan insanlara özellikle bronşit ve astım gibi solunum yolu hastalıkları bulaştırırlar. Özellikle küçük çocukların halıların üzerinde emeklemeleri ve pelüş oyuncaklarla oynaması nedeniyle çocuklar bu hastalıklara daha çabuk yakalanırlar. Akardan kurtulmak için mekânınıza düzenli olarak akar ilaçlaması yaptırmanız gereklidir.

Bu konuda Etkin ilaçlama şirketimizden akar ilaçlaması hakkında destek alabilirsiniz. Akar ilaçlaması kesinlikle yasal ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır ki, aksi takdirde bireysel yapılan ilaçlamalar hayati tehlike oluşturacaktır. Etkin ilaçlama şirketimiz akar ilaçlama hizmetini günün her saati, uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Toz Akarı (Mite) ilaçlama

Miteler tozlu ve nemli alanlarda çok bulunur ve hızla çoğalmaya devam eder. Evinizi sık havalandırma yaparak, hijyene dikkat ederek miteden kurtulmanız mümkündür. Miteden kurtulmanın en etkili yöntemi ise ilaçlama yaptırmaktır. Mite (Akar) ilaçlamasında kullanılan ilaçlar, etkili ilaçlama olup, etkin ilaçlama şirketimizce profesyonel ekibimizle uygulanmaktadır. Mite ilaçlamasında, ilaç iç alanlara, yatak ve yorganlara dikkatler uygulanmalı, ilacın kalıcılığını sağlamak için alan 4-5 saat kapalı kalmalıdır. Daha sonra 4-5 saat kapalı kalan alan 1-2 saat havalandırılmalıdır. Mutfak gereçleri ve günlük nevresim takımları yıkandıktan sonra kullanılmalıdır. Üsküdar böcek ilaçlama şirketimiz, sağlık bakanlığı onaylı bir şirket olup mite ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında hizmet sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böceği Zararlı mıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply

böcek ilaçlama beylikdüzü