İlaçlama Ön Hazırlık

İlaçlama firması profesyonel olmalı yetkili firma değilse Haşerenin veya haşerelerin durumuna göre ne ilacı, ne kadar miktarda, nerelere, hangi makine ile atılacağını bilemez; insana vereceği zarar nedir, ne gibi önlem alınması gerektiği konularında bilgisi olmadığından bir çok hastalıkların mikroplarını taşıyan zararlılardan korunalım derken daha büyük bir riskle karşı karşıya kalabilirsiniz.

İlaçlama yapılacak evde temizlik önceden yapılmalı, ilaçlamadan sonra 15-20 gün kuru temizlik yapılmalıdır. Islak temizlik yapılırsa ilacın etkisi kalmaz. İlaçlanan yerler ıslak temizlik yapılmadan, örneğin alt dolapların içten tabanı ilaç atıldı ise kullanırken altına gazete, bez veya muşamba koyarak eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Mutfakta açıkta olan gıda, tabak ve bardakların masa üstüne konarak üstleri örtülebilir. Eğer dolaplar boşaltılmadan dolap içleri ilaçlanmış ise dolapdaki malzemeler yıkanarak kullanılmalıdır.

Firmamız tarafından dolapların içleri jel sistemi ile ilaçlama yapıldığından dolap içlerinin boşaltılmasına, dolap içindeki malzemelerin yıkanmasına veya altlarına herhangi bir örtü konulmasına gerek yoktur. Evinizde ön hazırlık yapmanız gerekmez ve ilaçlamadan sonra temizlik yapmanız gerekmez.

İlaçlama yapıldığında ilaçlanan alanda 2-3 saat kuş, kedi, köpek olmamalı akvaryum varsa taşınabiliyorsa taşınması, taşınamıyorsa üstü örtülmelidir.

İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı ruhsatlı olup, ciğerlilere ve sıcak kanlılara karşı zararlı olmayacak şekilde üretilmişlerdir. Kokusuz ve lekesizdir. hafif bir koku vardır. bu koku böceklerin yuvalardan çıkması için etkili olan bir kokudur. İlaçlama sonrası 2-3 saat kapalı 1-2 saat havalandırdıktan sonra girilmelidir.

Eğer uçan haşere için de ilaçlama yapılacaksa oyuncak, giyecek, yiyecek, havlu, yastık, yatak gibi direkt cilde temas eden eşyalar dolap içine kaldırılmalı veya üzeri örtü ile örtülmeli, örtülerin daha sonra bir sudan geçirilmesi yeterlidir. İlaçlama tek başına çözüm değildir. İlaçlamadan sonra eğer daha uzun süreli fayda sağlanmak istiyorsanız evde bir takım tedbirler alınmalı. Açıkta yiyecek bulundurulmamalı çöpler kapalı kaplarda olmalı, kuru yiyecekler kavanozlar içinde kapakları kapalı olmalı, haşerelerin ulaşabileceği ortamda yiyecek kırıntısı ve nem olmamalıdır. Temizliğe önem verilmeli, pencereler telli olmalı, kapılar açık tutulmamalı, duvar, fayans çatlakları onarılmalı kapı pencere pervazlarının aralarında boşluk olmamalıdır.

Dinamik İlaçlama Hijyen Ekipmanları ve Danışmalık